Podsumowanie ankiety użytkowników

W ankiecie wzięło udział 1016 użytkowników i odwiedzających nasz serwis. Pytaliśmy Państwa o to, który z czynników wg Was przyczynia się w największym stopniu do udaru mózgu. Oczywiście wszystkie wymienione opcje wyboru były prawidłowe. Jednakże zależało nam na Państwa subiektywnym odczuciu. Ankieta ta może również wskazywać jaki czynnik jest najczęstszy wśród społeczeństwa.

   Prawie połowę Państwa głosów otrzymało wysokie ciśnienie krwi. 46% (468 głosów) głosujących uważa, że największym zagrożeniem jest nadciśnienie. Jeszcze większym zagrożeniem jest brak kontroli i leczenia tej choroby. Pamiętajcie Państwo, że za wartość graniczną przyjmujemy 140/90 mm Hg. Najczęstszą chorobą układu krążenia jest właśnie nadciśnienie i najliczniej przyczynia się do powstawania choroby niedokrwiennej serca i udarów mózgu.

   Na drugim miejscu z 24% (246 osób) zajął stes, palenie tytoniu 14% (140 osób), nadwaga 9% (87 osób) i alkohol 7% (75 osób). Na palenie tytoniu głosowało 14% użytkowników. Jednakże należy pamiętać, że palenie tytoniu pobudza do wydzielania substancje zwiększające krzepliwość krwi co może być przyczyną chorób zakrzepowo-zatorowych. Bardzo groźne jest połączenie tytoniu z tabletkami antykoncepcyjnymi. Każda kobieta stosująca tabletki antykoncepcyjne powinna zaniechać palenia papierosów, gdyż ryzyko powstania udaru mózgu wzrasta ponad 20 krotnie!!!!(ryzyko wzrasta proporcjonalnie z liczbą wypalanych papierosów).


Szyper Sebastian

szyper@udarowcy.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *