Czas jest śmiertelnie ważny

Z okazji Światowego Dnia Udaru Mózgu 30 października 2014 z inicjatywy „Stowarzyszenia Udarowcy – liczy się wsparcie” Pasaż Wiecha – jeden z głównych deptaków w Warszawie – zmienił się w „ul. Udarową”, a ustawiony pod tym wyjątkowym adresem tor wrotkarski w rekordowym tempie pokonał Zbigniew Bródka – Mistrz Olimpijski i zdobywca Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim na dystansie 1500 m.

Celem wydarzenia było zwrócenie uwagi na znaczenie szybkiej pomocy i hospitalizacji w przypadku wystąpienia objawów udaru mózgu oraz niezwłoczne rozpoczęcie kompleksowej rehabilitacji chorego. Akcja spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem mediów. Wzięli w nim udział m.in. dziennikarze reprezentujący TVP1, TVP2, TVP Info, Polsat, Polsat News, Polskie Radio Jedynkę i Czwórkę, Radio WAWA, Radio Kolor, Radio Dla Ciebie oraz Polską Agencję Prasową.

Happeningowi towarzyszyły także rozmowy w studio telewizji śniadaniowej „Pytanie na śniadanie” oraz w studio Polsat News. W związku z wydarzeniem powstało 15 materiałów telewizyjnych i 8 audycji radiowych o łącznym dotarciu do blisko 11 500 000 widzów i słuchaczy. Pojawiło się także 36 publikacji w mediach internetowych.

Ich łączne dotarcie to ponad 13 500 000 unikalnych użytkowników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *