Witaj w serwisie udarowcy.com.pl

piątek, 29 lipiec 2011 13:18

Ręka, noga...walcz z chorobą 5.07.2011 GAZETA POMORSKA

Sebastian i Mariusz - młodzi bydgoszczanie, którzy stworzyli ogólnopolski serwis informacyjny na temat udaru mózgu, wciąż rozwijają swoją działalność. Wspiera ich w tym między innymi znany aktor i satyryk - Andrzej Zaorski.

Jeszcze jako studenci fizjoterapii w Collegium Medicum UMK Sebastian Szyper i Mariusz Baumgart postanowili założyć stronę poświęconą osobom, które przeżyły udar mózgu. Serwis ma również nauczyć ludzi, w jaki sposób rozpoznawać pierwsze objawy udaru.

Bardzo szybko okazało się, że zainteresowanie stroną jest spore. Liczba internautów odwiedzających serwis www.udarowcy.com.pl sukcesywnie rosła. O ile na początku było to 900 osób miesięcznie, obecnie stronę odwiedza 4,9 tys. zainteresowanych.


Ale na tym nie koniec. Działalnością młodych bydgoszczan zainteresowała się jedna z firm farmaceutycznych z Warszawy, która postanowiła pomóc w promowaniu tematu udarów w Polsce. Efektem współpracy są między innymi plakaty informujące o tym, jak rozpoznać udar. Przedstawiciele handlowi firmy rozprowadzili je po przychodniach w całym kraju.

Uświadamianie ludzi jest bardzo ważne, ponieważ, jak podkreśla Sebastian Szyper, aktualnie pracujący już na oddziale rehabilitacji neurologicznej, problem udaru traktowany jest w Polsce po macoszemu. - Pacjenci niewiele wiedzą na ten temat - wskazuje. - Nie potrafią rozpoznać objawów. Zamiast wezwać pogotowie, kładą się do łóżka, bo ból głowy lub drętwienie ręki mija. Niestety, rano może być już za późno.


O wsparcie swojej działalności bydgoszczanie poprosili także Andrzeja Zaorskiego - znanego aktora i satyryka, który w 2004 roku sam przeszedł udar. Dzięki rehabilitacji możliwy stał się dla niego powrót do zawodu. Swoje przeżycia artysta opisał w książce pt. "Ręka, noga, mózg na ścianie”. - Pierwszy nakład został wyczerpany w całości - mówi Mariusz Baumgart. - Zdobycie choćby jednego egzemplarza graniczyło z cudem. Dlatego właśnie razem z panem Markiem Jabłońskim, product managerem ze wspomnianej firmy farmaceutycznej, pomyśleliśmy o reedycji.

Zaorski, z którym bydgoszczanie spotkali się w jego domu, w Milanówku, nie miał nic przeciwko wznowieniu publikacji. Co więcej, wewnątrz książki pojawiła się informacja o serwisie www.udarowcy.com.pl. - Aktor objął również patronat nad naszą stroną - wylicza Mariusz.
Ostatecznie 2,5 tysiąca książek trafiło do gabinetów lekarskich.
A wywiad, który twórcy serwisu przeprowadzili z Andrzejem Zaorskim, pojawił się już na stronie "udarowców”.


Tymczasem Sebastian i Mariusz planują kolejne akcje. - Przygotowujemy się do obchodów Światowego Dnia Udaru Mózgu - wyjaśnia Mateusz. - Z tej okazji chcemy zorganizować w październiku happeningi propagujące wiedzę o udarach.

Wiadomo już, że imprezy odbędą się w Warszawie, Bydgoszczy i Gdańsku. - Szukamy wolontariuszy, którzy chcieliby nam pomóc - mówi Sebastian. Jak zaznacza, przydałoby się również wsparcie sponsorów.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Kalendarz wydarzeń

Grudzień 2019
P W Ś C Pt S N
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Logowanie

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

biuro@udarowcy.com.pl
tel. +48 693 619 141
tel. +48 502 480 167

Załóż/Zapytaj o subkonto 1%,
tel. 604-756-386

Najnowsze wydarzenia

ALERT UDAROWY

ALERT UDAROWY

ALERT UDAROWY został ogłoszony z okazji Światowego Dnia Udaru Mózgu, który przypada na 29 października, i jest jednym z projektów ogólnopols (..)

Akademia opieki długoterminowej

Akademia opieki długoterminowej

Liczba osób wymagająca opieki długoterminowej w Polsce bardzo szybko wzrasta. Sytuacja ta stwarza poważne wyzwania dla sektora zdrowotnego i (..)

Ogólnopolska kampania prasowo-internetowa „Zadbaj o serce”

Ogólnopolska kampania prasowo-internetowa „Zadbaj …

Już 10 września inauguracja 10. edycji kampanii prasowo-internetowej „Zadbaj o serce”. Jej organizatorem jest wydawnictwo Medical Media Solu (..)

Czerwony Guzik Życia

Czerwony Guzik Życia

Stowarzyszenie Udarowcy - Liczy się Wsparcie w dniach 4-6 lipca w ramach kampanii Czerwony Guzik Życia przeprowadziło w trzech gminach powia (..)

„Żywienie medyczne – Twoje posiłki w walce z chorobą”

„Żywienie medyczne – Twoje posiłki w walce z choro…

Rozpoczyna się trzecia edycja kampanii edukacyjnej „Żywienie medyczne – Twoje posiłki w walce z chorobą” zainicjowanej przez Nutricię M (..)

Złote Otisy 2018 rozdane

Złote Otisy 2018 rozdane

W dniu 12 kwietnia 2018 r odbyła się gala z okazji XV-Lecia Nagrody Zaufania „Złoty OTIS 2018”. W tym wydarzeniu nie zabrakło Stowarzyszen (..)

Losowe zdjęcia z galerii

DMC Firewall is a Joomla Security extension!