Witaj w serwisie udarowcy.com.pl

poniedziałek, 01 lipiec 2013 20:15

Historia Edwarda

Długo mi zeszło abym podzielił się z osobami które dotknęła ta choroba.Otóż w 2009 r. w listopadzie doznałem UDARU PNIA MOZGA Z NASTĘP-OWYM ZESPOŁEM WALLENBERGA,prawej strony.Byłem w takim stanie że posiłki dostawałem przez rur kie włożoną do nosa,ponieważ przełyk się zablokował, w szpitalu leżałem  23 dni .

Po paru dniach dotarło do mnie to w jakim stanie jestem ,Pani rehabilitanta zobaczyła że z buzi wycieka mi ślina którą musiałem sobie wycierać,spojrzała na mnie i powiedziała "ZROBIMY ŻE NIE BĘDZIE LECIAŁA ŚLINA'' Pokazała mi co mam robić żeby pobudzić
jamę ustną do pracy.Więc tylko w czasie snu nie ćwiczyłem a tak z przerwami stale robiłem te ćwiczenia co mi p.rehabilitanta pokazała.Żeby zobaczyć pierwsze efekty moich ćwiczeń minęło ok.3 dni.


Więc ubzdurałem sobie że wyjdę z tego.Po rozmowie z panią DOKTOR która powiedziała że w moim przypadku  "MUSZE ZMUSIĆ ORGANIZM DO PRACY" więc nauczyłem się chodzić a następnie zacząłem zmuszać organizm do pracy.Polegało  to na tym  że korzystając z prysznica  polewałem  ciało wodą letnią,gorącą i zimną na przemian ile byłem w stanie wytrzymać,po trzech takich kąpielach zobaczyłem że coś się w moim organizmie dzieje,więc regularnie korzystałem z kąpieli pod prysznicem. "MINĘŁY 4 LATA a ja wciąż obserwuje swój organizm i wciąż ćwiczę żeby moje ciało FUNKCJONOWAŁA tak jak przed chorobą a żeby lepiej poruszać się zacząłem biegać na początku na stadionie żeby wiedzieć ile jestem w stanie przebiec.

Obecnie żeby krążenie krwi zrobiło swoje biegam dwa razy w tygodniu przez cały rok bez względu na warunki atmosferyczne tylko w spodenkach 3/4 oraz czapka i oczywiście w butach,w takim ubiorze biegając przebywam na dworze ok. 1godziny  30min. A od października do kwietnia raz w tygodniu biegnę przez las ok.11-12km. do jeziora i tam  kąpie się w jeziorze.W ten  sposób małymi krokami mój organizm zaczyna inaczej funkcjonować

Na zakączenie napisze żeby ćwiczyć mózg kupiłem aparat fotograficzny i zacząłem uczyć się jego obsługi żeby zrozumieć jak działa PZYSŁONA I MIGAWK w aparacie zajęło mi to 4 lata.Obecnie przygotowuje się do pieszej pielgrzymki SZCZECIN-CZĘSTOCHOWA."Codzienna walka dodaje mi tylko więcej siły.

Więcej w tej kategorii: « Historia Haliny

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Kalendarz wydarzeń

Maj 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Logowanie

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

biuro@udarowcy.com.pl
tel. +48 693 619 141
tel. +48 502 480 167

Załóż/Zapytaj o subkonto 1%,
tel. 604-756-386

Najnowsze wydarzenia

Ogólnopolska kampania prasowo-internetowa „Zadbaj o serce”

Ogólnopolska kampania prasowo-internetowa „Zadbaj …

Już 10 września inauguracja 10. edycji kampanii prasowo-internetowej „Zadbaj o serce”. Jej organizatorem jest wydawnictwo Medical Media Solu (..)

Czerwony Guzik Życia

Czerwony Guzik Życia

Stowarzyszenie Udarowcy - Liczy się Wsparcie w dniach 4-6 lipca w ramach kampanii Czerwony Guzik Życia przeprowadziło w trzech gminach powia (..)

„Żywienie medyczne – Twoje posiłki w walce z chorobą”

„Żywienie medyczne – Twoje posiłki w walce z choro…

Rozpoczyna się trzecia edycja kampanii edukacyjnej „Żywienie medyczne – Twoje posiłki w walce z chorobą” zainicjowanej przez Nutricię M (..)

Złote Otisy 2018 rozdane

Złote Otisy 2018 rozdane

W dniu 12 kwietnia 2018 r odbyła się gala z okazji XV-Lecia Nagrody Zaufania „Złoty OTIS 2018”. W tym wydarzeniu nie zabrakło Stowarzyszen (..)

Patronat Stowarzyszenia Udarowcy - Liczy się wsparcie nad pierwszą w Polsce Międzynarodową Konferencją poświęconą tematyce Przewlekłego Zmęczenia

Patronat Stowarzyszenia Udarowcy - Liczy się wspar…

CHRONIC FATIGUE – MEDICAL AND PSYCHOSOCIAL ASPECTS « 21 KWIECIEŃ 2018 R. » PIERWSZA W POLSCE MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA POŚWIĘCONA TEMAT (..)

Wigilia 2017

Wigilia 2017

Wigilia 2017 Kolejna przepiękna Wigilia Stowarzyszenia Udarowcy - Liczy się Wsparcie za nami. Niezwykła atmosfera zawsze przyświeca nam t (..)

Losowe zdjęcia z galerii

Our website is protected by DMC Firewall!