Witaj w serwisie udarowcy.com.pl

środa, 28 marzec 2012 20:01

Historia Haliny

Pracowałam w Niemczech pół roku. Wróciłam do domu żeby odpocząć i na czwarty dzień po powrocie położyłam się do łóżka zdrowa obudziłam się w nocy na podłodze .Chciałam wstać i położyć się do łóżka ,ale zdziwiłam się bo nie mogłam ruszyć .nogą ani ręką  I tak leżałam 13  godzin .Aż mnie znalazła córka.

Wezwała pogotowie ,zabrali mnie do szpitala w Legnicy gdzie leżałam na oddziale udarowym 3 miesiące. Później była 3 tyg. rehabilitacja. Następnie powrót do domu. A że leżałam w pampersach to córka zabrała mnie do siebie. Byłam u córki 3 miesiące gdzie miałam prywatnie 1 godzinę dziennie rehabilitację. Nauczono mnie chodzić o trójnogu i wtedy postanowiłam wrócić do swojego mieszkania bo bardzo tęskniłam za swoim psem, który w tym czasie był u znajomych.. W międzyczasie  starałam się o wyjazd do  Janowic później do Złotoryi. Tam pani doktor mi powiedziała że lepiej już nie będzie. Odebrali mi wszelką nadzieję że wrócę do zdrowia. Po tych słowach płakałam 2 dni . Podczas rehabilitacji starałam się o rentę ale mi odmówiono. Córka się dowiedziała że jeżeli kobieta ma ponad 20 lat pracy to mi się należy. Dopiero wtedy komisja Lekarska orzekła że jestem całkowicie niezdolna do pracy. Dostałam 1 grupę .Odwoływałam się do Sądu Pracy co trwało ponad rok ale w końcu rentę mi przyznano co prawda tylko na 2lata.

Teraz napiszę jak wygląda mój dzień: wstaję o  godzinie 7 rano bo sąsiad przychodzi wyprowadzić mi  mojego pieska o imieniu Kasia,myję się  i jem śniadanie. Biorę leki później czekam na opiekunkę, która przychodzi przed 8 godz. ubiera mnie,wyszykuje , coś sprzątnie leci do następnej podopiecznej . Ja zostaję sama czekam na przyjazd busa, który zabiera mnie do Ośrodka Dziennego Pobytu gdzie jestem do godz 14 .Później powrót do domu. Moja opiekunka już na mnie czeka rozbiera mnie przygotuje mi kanapki na kolację i śniadanie. .Zrobi co jeszcze ma do zrobienia i idzie do domu Ja zostaję sama albo posiedzę chwilę na komputerze aktualnie się uczę a jak mi się znudzi to idę do swojego pokoiku i oglądam  telewizję . W międzyczasie poćwiczę trochę jem kolację i przygotowuję się do snu .I tak jest cały tydzień . Najgorzej jest w sobotę i niedzielę  sama mogę chodzić po mieszkaniu, ale wyjść z niego sama nie wyjdę potrzebuję drugiej osoby aby mnie sprowadzić po schodach mieszkanie mam na1 piętrze. Tylko zaglądam przez okno jak sobie ludzie spacerują, a ja jestem więźniem we własnym domu.

Zalogowałam się na tą stronę w celu poznania osób, które mają podobną sytuację i nie tylko. Ważne są dla  mnie kontakty z ludźmi. Bardzo Proszę osoby  zainteresowane  wymianą doświadczeń i korespondencji o kontakt ze mną. 

Halina         halinka.jawor@wp.pl

 

Więcej w tej kategorii: Historia Violi »

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Kalendarz wydarzeń

Sierpień 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Logowanie

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

biuro@udarowcy.com.pl
tel. +48 693 619 141
tel. +48 502 480 167

Załóż/Zapytaj o subkonto 1%,
tel. 604-756-386

Najnowsze wydarzenia

Ogólnopolska kampania prasowo-internetowa „Zadbaj o serce”

Ogólnopolska kampania prasowo-internetowa „Zadbaj …

Już 10 września inauguracja 10. edycji kampanii prasowo-internetowej „Zadbaj o serce”. Jej organizatorem jest wydawnictwo Medical Media Solu (..)

Czerwony Guzik Życia

Czerwony Guzik Życia

Stowarzyszenie Udarowcy - Liczy się Wsparcie w dniach 4-6 lipca w ramach kampanii Czerwony Guzik Życia przeprowadziło w trzech gminach powia (..)

„Żywienie medyczne – Twoje posiłki w walce z chorobą”

„Żywienie medyczne – Twoje posiłki w walce z choro…

Rozpoczyna się trzecia edycja kampanii edukacyjnej „Żywienie medyczne – Twoje posiłki w walce z chorobą” zainicjowanej przez Nutricię M (..)

Złote Otisy 2018 rozdane

Złote Otisy 2018 rozdane

W dniu 12 kwietnia 2018 r odbyła się gala z okazji XV-Lecia Nagrody Zaufania „Złoty OTIS 2018”. W tym wydarzeniu nie zabrakło Stowarzyszen (..)

Patronat Stowarzyszenia Udarowcy - Liczy się wsparcie nad pierwszą w Polsce Międzynarodową Konferencją poświęconą tematyce Przewlekłego Zmęczenia

Patronat Stowarzyszenia Udarowcy - Liczy się wspar…

CHRONIC FATIGUE – MEDICAL AND PSYCHOSOCIAL ASPECTS « 21 KWIECIEŃ 2018 R. » PIERWSZA W POLSCE MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA POŚWIĘCONA TEMAT (..)

Wigilia 2017

Wigilia 2017

Wigilia 2017 Kolejna przepiękna Wigilia Stowarzyszenia Udarowcy - Liczy się Wsparcie za nami. Niezwykła atmosfera zawsze przyświeca nam t (..)

Losowe zdjęcia z galerii

DMC Firewall is a Joomla Security extension!