Witaj w serwisie udarowcy.com.pl

Stowarzyszenie Udarowcy - Liczy się Wsparcie w dniach 4-6 lipca w ramach kampanii Czerwony Guzik Życia przeprowadziło w trzech gminach powiatu kraśnickiego (Dzierzkowice, Zakrzówek, Trzydnik Duży) szkolenia w formie wykładów i warsztatów z zakresu: rozpoznawania objawów udaru mózgu, czynników ryzyka, postępowania po udarze oraz rehabilitacji. Bardzo duża część warsztatów poświęcona została zagadnieniom dotyczącym profilaktyce pierwotnej i wtórnej w odniesieniu do chorób układu krążenia, a w szczególności miażdżycy oraz ostrych zespołów wieńcowych. Osobno poświęcono czas na kwestie nadciśnienie tętniczego jako jednego z głównych czynników ryzyka, cukrzycy oraz dyslipidemii. Ważnym elementem zajęć było również zwrócenie uwagi na rolę aktywności fizycznej oraz zdrowej diety jako czynników kluczowych w profilaktyce pierwotnej jak. wtórnej. Wszyscy uczestnicy otrzymali materiały edukacyjne wraz z dzienniczkami pomiaru ciśnienia, uczyli się jak prawidłowo mierzyć ciśnienie tętnicze oraz konsultowali się w zakresie własnych dolegliwości.
Opaski, które alarmują o stanie zagrożenia zdrowia otrzymało w ramach projektu ponad 160 osób - gratulujemy inicjatywy Staroście Powiatu Kraśnickiego za super inicjatywę! 
Zapraszamy do galerii z warsztatów.

wtorek, 17 lipiec 2018 13:30

Rozpoczyna się trzecia edycja kampanii edukacyjnej „Żywienie medyczne – Twoje posiłki w walce z chorobą” zainicjowanej przez Nutricię Medyczną, której jesteśmy partnerem. W tym roku wspólnie chcemy zwrócić uwagę społeczeństwa na rolę opiekunów – dzieci, małżonków, rodziców, bliskich, którzy zajmują się osobą chorą na co dzień, na ich zmagania, ale również siłę i wytrwałość. Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji „List do opiekuna” i obejrzenia spotu z udziałem osób, które doświadczyły w swoim życiu poważnej choroby – nowotworowej bądź  neurologicznej: Jerzego Stuhra, Joanny Zielewskiej, Tomasza Ciepłego. W spocie wystąpili ze swoimi najbliższymi, którzy byli dla nich nieocenionym wsparciem w trakcie walki o powrót do zdrowia. Akcję wspiera także ks. dr Arkadiusz Nowak z Instytutu Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej.

Celem akcji jest symboliczne podziękowanie opiekunom za ich wsparcie, bliskość i czuwanie nad tysiącem spraw dnia codziennego, jak odpowiednie odżywianie, komfort fizyczny czy samopoczucie. Chcemy, żeby słowa wdzięczności do nich dotarły. Dlatego pragniemy zainspirować Was do włączenia się do akcji – napisania symbolicznego listu z podziękowaniem. Szczegóły akcji oraz regulamin znajdują się na stronie www.listdoopiekuna.pl

 

https://youtu.be/f8aMg4dw1EQ 

wtorek, 29 maj 2018 07:12

W dniu 12 kwietnia 2018 r odbyła się gala z okazji XV-Lecia Nagrody Zaufania „Złoty OTIS 2018”. W tym wydarzeniu nie zabrakło Stowarzyszenia Udarowcy – Liczy się wsparcie.

Jest nam niezmiennie miło iż współprowadzącym obok Katarzyny Pinkosz i Pawła Krusia był dr n. med. Mariusz Baumgart. Jak co roku zostały nagrodzone m.in. organizacje pacjentów. Nagrody otrzymali:

- Małgorzata Źródlak - Prezes Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej,

- Stanisław Maćkowiak, Prezesa Federacji Pacjentów Polskich,

- Dariusz Klimczaka Prezesa Polskiego Towarzystwa Wspierania Chorych na IPF

oraz

- Roman Sadżuga - Prezesa Polskiego Stowarzyszenia Pomocy Chorym na Szpiczaka

piątek, 13 kwiecień 2018 19:40

CHRONIC FATIGUE – MEDICAL AND PSYCHOSOCIAL ASPECTS « 21 KWIECIEŃ 2018 R. »

PIERWSZA W POLSCE MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA POŚWIĘCONA TEMATYCE PRZEWLEKŁEGO ZMĘCZENIA !!

ORGANIZATORAMI spotkania jest zespół naukowo-badawczy COLLEGIUM MEDICUM IM. L. RYDYGIERA W BYDGOSZCZY Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, a patronat objęło Polskie Towarzystwo Badań nad Zespołem Przewlekłego Zmęczenia CFS/ME.

Swoją obecność potwierdzili już naukowcy i specjaliści zajmujący się tematyką przewlekłego zmęczenia m.in. z Newcastle University (UK) oraz Oxford University (UK).

Jest to PIERWSZA W POLSCE konferencja poświęcona medycznym i psychospołecznym aspektom przewlekłego zmęczenia. Wielowymiarowa problematyka PRZEWLEKŁEGO ZMĘCZENIA I ZESPOŁU PRZEWLEKŁEGO ZMĘCZENIA CFS/ME jest szeroko znana w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii czy Wielkiej Brytanii. Stanowi przedmiot wielu szeroko zakrojonych badań naukowych. Niestety, w Polsce problem przewlekłego zmęczenia nie jest właściwie dostrzegany, mimo że oczekiwania i potrzeby pacjentów są ogromne. Leczenie i poprawa jakości życia osób dotkniętych tym szczególnie trudnym problemem, wymaga interdyscyplinarnego podejścia i ciągłego poszukiwania nowych rozwiązań. Jesteśmy przekonani, że nasza konferencja przyczyni się do uwrażliwienia środowiska medycznego na problem przewlekłego zmęczenia i zintegrowania środowiska naukowego na rzecz podjęcia wspólnych inicjatyw badawczych.

Sesje tematyczne:

- Czynniki związane ze stylem życia warunkujące zdrowie

- Zmęczenie: etiologia, diagnostyka, profilaktyka pierwotna i wtórna

- Sesja studencka

- Patofizjologiczne i psychospołeczne aspekty zmęczenia i przetrenowania w sporcie

- Zmęczenie w chorobach przewlekłych – diagnostyka, leczenie i profilaktyka

Zgłoszenia przyjmujemy drogą mailową: fatigueconference@gmail.com

Więcej informacji na stronie www.ptcfs.pl

środa, 31 styczeń 2018 16:03

Wigilia 2017

Kolejna przepiękna Wigilia Stowarzyszenia Udarowcy - Liczy się Wsparcie za nami. Niezwykła atmosfera zawsze przyświeca nam ten cudowny czas. Wigili towarzyszył pokaz kulinarny uczestniczki MasterChef TVN Pani Agaty Jędraszczak jak żywić się w praktyce - czyli pokaz i degustacja ?. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Członkom stowarzyszenia za przybycie, Firmie Nutricia za pomoc w organizacji pokazu kulinarnego, Właścicielom Gościniec Nad Strugą za wspaniałe przygotowanie potraw. Życzymy Wszystkim Państwu Zdrowych i Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia.

wtorek, 26 grudzień 2017 12:30

STOP UDAROM - Szkolimy młodzież

STOP UDAROM - Szkolimy młodzież Tym razem jechaliśmy do Gdańska, Bydgoszczy i Warszawy :) Uczniowie klas 5 i 6 dowiedzieli się czym jest udar, jak jemu skutecznie zapobiegać, jak postępować gdy u kogoś go zaobserwujemy, bardzo dużo ciekawostek związanych z działaniem mózgu oraz poznały Dr Strokea. Dziękujemy dyrektorom szkół za umożliwienie szkolenia i zainteresowanie problemem udaru mózgu.

wtorek, 26 grudzień 2017 12:29
startpoprzednia strona12345678910następna stronakoniec
Strona 1 z 11

Kalendarz wydarzeń

Sierpień 2018
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Logowanie

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

biuro@udarowcy.com.pl
tel. +48 693 619 141
tel. +48 502 480 167

Załóż/Zapytaj o subkonto 1%,
tel. 604-756-386

Najnowsze wydarzenia

Czerwony Guzik Życia

Czerwony Guzik Życia

Stowarzyszenie Udarowcy - Liczy się Wsparcie w dniach 4-6 lipca w ramach kampanii Czerwony Guzik Życia przeprowadziło w trzech gminach powia (..)

„Żywienie medyczne – Twoje posiłki w walce z chorobą”

„Żywienie medyczne – Twoje posiłki w walce z choro…

Rozpoczyna się trzecia edycja kampanii edukacyjnej „Żywienie medyczne – Twoje posiłki w walce z chorobą” zainicjowanej przez Nutricię M (..)

Złote Otisy 2018 rozdane

Złote Otisy 2018 rozdane

W dniu 12 kwietnia 2018 r odbyła się gala z okazji XV-Lecia Nagrody Zaufania „Złoty OTIS 2018”. W tym wydarzeniu nie zabrakło Stowarzyszen (..)

Patronat Stowarzyszenia Udarowcy - Liczy się wsparcie nad pierwszą w Polsce Międzynarodową Konferencją poświęconą tematyce Przewlekłego Zmęczenia

Patronat Stowarzyszenia Udarowcy - Liczy się wspar…

CHRONIC FATIGUE – MEDICAL AND PSYCHOSOCIAL ASPECTS « 21 KWIECIEŃ 2018 R. » PIERWSZA W POLSCE MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA POŚWIĘCONA TEMAT (..)

Wigilia 2017

Wigilia 2017

Wigilia 2017 Kolejna przepiękna Wigilia Stowarzyszenia Udarowcy - Liczy się Wsparcie za nami. Niezwykła atmosfera zawsze przyświeca nam t (..)

STOP UDAROM - Szkolimy młodzież

STOP UDAROM - Szkolimy młodzież

STOP UDAROM - Szkolimy młodzież STOP UDAROM - Szkolimy młodzież Tym razem jechaliśmy do Gdańska, Bydgoszczy i Warszawy :) Uczniowie klas 5 (..)

Losowe zdjęcia z galerii

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd