Witaj w serwisie udarowcy.com.pl

W dniu 12 kwietnia 2018 r odbyła się gala z okazji XV-Lecia Nagrody Zaufania „Złoty OTIS 2018”. W tym wydarzeniu nie zabrakło Stowarzyszenia Udarowcy – Liczy się wsparcie.

Jest nam niezmiennie miło iż współprowadzącym obok Katarzyny Pinkosz i Pawła Krusia był dr n. med. Mariusz Baumgart. Jak co roku zostały nagrodzone m.in. organizacje pacjentów. Nagrody otrzymali:

- Małgorzata Źródlak - Prezes Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej,

- Stanisław Maćkowiak, Prezesa Federacji Pacjentów Polskich,

- Dariusz Klimczaka Prezesa Polskiego Towarzystwa Wspierania Chorych na IPF

oraz

- Roman Sadżuga - Prezesa Polskiego Stowarzyszenia Pomocy Chorym na Szpiczaka

piątek, 13 kwiecień 2018 19:40

CHRONIC FATIGUE – MEDICAL AND PSYCHOSOCIAL ASPECTS « 21 KWIECIEŃ 2018 R. »

PIERWSZA W POLSCE MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA POŚWIĘCONA TEMATYCE PRZEWLEKŁEGO ZMĘCZENIA !!

ORGANIZATORAMI spotkania jest zespół naukowo-badawczy COLLEGIUM MEDICUM IM. L. RYDYGIERA W BYDGOSZCZY Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, a patronat objęło Polskie Towarzystwo Badań nad Zespołem Przewlekłego Zmęczenia CFS/ME.

Swoją obecność potwierdzili już naukowcy i specjaliści zajmujący się tematyką przewlekłego zmęczenia m.in. z Newcastle University (UK) oraz Oxford University (UK).

Jest to PIERWSZA W POLSCE konferencja poświęcona medycznym i psychospołecznym aspektom przewlekłego zmęczenia. Wielowymiarowa problematyka PRZEWLEKŁEGO ZMĘCZENIA I ZESPOŁU PRZEWLEKŁEGO ZMĘCZENIA CFS/ME jest szeroko znana w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii czy Wielkiej Brytanii. Stanowi przedmiot wielu szeroko zakrojonych badań naukowych. Niestety, w Polsce problem przewlekłego zmęczenia nie jest właściwie dostrzegany, mimo że oczekiwania i potrzeby pacjentów są ogromne. Leczenie i poprawa jakości życia osób dotkniętych tym szczególnie trudnym problemem, wymaga interdyscyplinarnego podejścia i ciągłego poszukiwania nowych rozwiązań. Jesteśmy przekonani, że nasza konferencja przyczyni się do uwrażliwienia środowiska medycznego na problem przewlekłego zmęczenia i zintegrowania środowiska naukowego na rzecz podjęcia wspólnych inicjatyw badawczych.

Sesje tematyczne:

- Czynniki związane ze stylem życia warunkujące zdrowie

- Zmęczenie: etiologia, diagnostyka, profilaktyka pierwotna i wtórna

- Sesja studencka

- Patofizjologiczne i psychospołeczne aspekty zmęczenia i przetrenowania w sporcie

- Zmęczenie w chorobach przewlekłych – diagnostyka, leczenie i profilaktyka

Zgłoszenia przyjmujemy drogą mailową: fatigueconference@gmail.com

Więcej informacji na stronie www.ptcfs.pl

środa, 31 styczeń 2018 16:03

Wigilia 2017

Kolejna przepiękna Wigilia Stowarzyszenia Udarowcy - Liczy się Wsparcie za nami. Niezwykła atmosfera zawsze przyświeca nam ten cudowny czas. Wigili towarzyszył pokaz kulinarny uczestniczki MasterChef TVN Pani Agaty Jędraszczak jak żywić się w praktyce - czyli pokaz i degustacja ?. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Członkom stowarzyszenia za przybycie, Firmie Nutricia za pomoc w organizacji pokazu kulinarnego, Właścicielom Gościniec Nad Strugą za wspaniałe przygotowanie potraw. Życzymy Wszystkim Państwu Zdrowych i Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia.

wtorek, 26 grudzień 2017 12:30

STOP UDAROM - Szkolimy młodzież

STOP UDAROM - Szkolimy młodzież Tym razem jechaliśmy do Gdańska, Bydgoszczy i Warszawy :) Uczniowie klas 5 i 6 dowiedzieli się czym jest udar, jak jemu skutecznie zapobiegać, jak postępować gdy u kogoś go zaobserwujemy, bardzo dużo ciekawostek związanych z działaniem mózgu oraz poznały Dr Strokea. Dziękujemy dyrektorom szkół za umożliwienie szkolenia i zainteresowanie problemem udaru mózgu.

wtorek, 26 grudzień 2017 12:29

Z wielkim żalem musimy poinformować, iż odszedł na zawsze nasz wielki przyjaciel, człowiek o wielkim sercu, zaangażowany bez granic w rozwój naszego Stowarzyszenia i wszystkich osób cierpiących Śp. Jacek Antosik - Pełnomocnik ds. Pacjentów Stowarzyszenia Udarowcy - Liczy się Wsparcie. Nie ma takich słów, które mogłyby nas w tak smutnej chwili pocieszyć, dlatego łączymy się w tym ogromnym smutku razem z Rodziną zmarłego.

Zarząd i Pacjenci Stowarzyszenia Udarowcy

 

niedziela, 24 wrzesień 2017 09:59

Dnia 16.09.2017 z inicjatywy Rotary Warszawa Konstancin odbył się piknik pod hasłem „STOP udarom mózgu”. Podczas tego dnia odbył się wykład dla mieszkańców Kinstancina „udar mózgu – to nie wyrok czyli profilaktyka, objawy, pierwsza pomoc i leczenie” oraz lekcja edukacyjna dla najmłodszych mieszkańców gminy. Prelegent Pan dr n.med. Mariusz Baumgart przekonywał jak ważna jest profilaktyka chorób sercowo naczyniowych i edukacja dzieci na temat objawów udaru mózgu. W tym dniu odbyły się również bezpłatne badania pomiaru ciśnienia krwi oraz cukru.

piątek, 22 wrzesień 2017 15:11
startpoprzednia strona12345678910następna stronakoniec
Strona 1 z 11

Kalendarz wydarzeń

Kwiecień 2018
P W Ś C Pt S N
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Logowanie

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

biuro@udarowcy.com.pl
tel. +48 693 619 141
tel. +48 502 480 167

Załóż/Zapytaj o subkonto 1%,
tel. 604-756-386

Najnowsze dyskusje na forum

  • Brak postów do publikacji.

Najnowsze wydarzenia

Złote Otisy 2018 rozdane

Złote Otisy 2018 rozdane

W dniu 12 kwietnia 2018 r odbyła się gala z okazji XV-Lecia Nagrody Zaufania „Złoty OTIS 2018”. W tym wydarzeniu nie zabrakło Stowarzyszen (..)

Patronat Stowarzyszenia Udarowcy - Liczy się wsparcie nad pierwszą w Polsce Międzynarodową Konferencją poświęconą tematyce Przewlekłego Zmęczenia

Patronat Stowarzyszenia Udarowcy - Liczy się wspar…

CHRONIC FATIGUE – MEDICAL AND PSYCHOSOCIAL ASPECTS « 21 KWIECIEŃ 2018 R. » PIERWSZA W POLSCE MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA POŚWIĘCONA TEMAT (..)

Wigilia 2017

Wigilia 2017

Wigilia 2017 Kolejna przepiękna Wigilia Stowarzyszenia Udarowcy - Liczy się Wsparcie za nami. Niezwykła atmosfera zawsze przyświeca nam t (..)

STOP UDAROM - Szkolimy młodzież

STOP UDAROM - Szkolimy młodzież

STOP UDAROM - Szkolimy młodzież STOP UDAROM - Szkolimy młodzież Tym razem jechaliśmy do Gdańska, Bydgoszczy i Warszawy :) Uczniowie klas 5 (..)

Śp. Jacek Antosik - Pełnomocnik ds. Pacjentów

Śp. Jacek Antosik - Pełnomocnik ds. Pacjentów

Z wielkim żalem musimy poinformować, iż odszedł na zawsze nasz wielki przyjaciel, człowiek o wielkim sercu, zaangażowany bez granic w rozwój (..)

Piknik w Konstancinie „STOP udarom mózgu”

Piknik w Konstancinie „STOP udarom mózgu”

Dnia 16.09.2017 z inicjatywy Rotary Warszawa Konstancin odbył się piknik pod hasłem „STOP udarom mózgu”. Podczas tego dnia odbył się wykład (..)

Losowe zdjęcia z galerii

Our website is protected by DMC Firewall!